Deti prišli do nových škôlok, najviac zmien v MŠ Barónka


KRASŇANY, 8. októbra 2012 – Napriek prázdninovému obdobiu vládol v priebehu augusta v materskej škole na Hubeného ulici čulý ruch. Partia remeselníkov sa pustila do rekonštrukcie okien, ale aj sociálnych zariadení.

Nielen na Hubeného, ale aj v ďalších materských a základných školách v obci, nastali zmeny k lepšiemu. “Najvýraznejšiu zmenu pocítia školáci v MŠ Barónka, kde došlo k výmene starých okien za nové, plastové, k vymaľovaniu priestorov, výmene všetkých kobercov, pribudli dve rolldorové skrine a zrekonštruoval sa aj sprchovací kút,” povedal Viktor Kiššimon z MÚ v Rači.

Plastové okná a nové sociálne zariadenie zdobia MŠ na Hubeného ulici. V MŠ Cyprichova budú od septembra spať deti na nových ležadlách, do MŠ Gelnická pribudol nový nábytok a opravili bleskozvod, na MŠ Plickova prebehlo zosieťovanie počítačov. Nový nábytok budú mať deti aj v MŠ Pri Šajbách. MŠ Tbiliská je čerstvo vymaľovaná a predškoláci dostali aj nové koberce a 93 nových ležadiel.

Viacero noviniek a zlepšení si môžu v novom školskom roku užiť aj na základných školách – v ZŠ Tbiliská prebehla rekonštrukcia odbornej učebne na chémiu, rekonštrukcia stolnotenisovej haly a vymaľovali päť tried. V ZŠ J. A. Komenského na Hubeného ulici vymieňali okná, podlahy a prerobili tri učebne, školský klub detí a sociálne zariadenia.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s