Čo treba vedieť o zápise budúcich prvákov do škôl a škôlok v Rači 8. a 9. februára?


BRATISLAVA, 15. januára 2013 – Zápisy na základné školy sa v Rači budú konať 8. a 9. februára 2013. Rodičia môžu svoje dieťa prihlásiť do jednej z dvoch základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti MČ Bratislava – Rača  alebo do cirkevnej školy.

Výnimočne sa môže zápis dieťaťa uskutočniť aj v inom termíne, najneskôr však 31. mája 2013. Ak sa dieťa do tohto termínu nedostaví na zápis, dopúšťa sa jeho zákonný zástupca priestupku a môže mu byť uložená pokuta do výšky až 331,50 eur.

Už štvrtýkrát sa pre račianskych rodičov budúcich prvákov pripravuje verejné stretnutie s názvom Budeme mať prváka. V stredu 6. februára od 17.00 hod. sa v Nemeckom kultúrnom dome môžu rodičia pýtať na čokoľvek, čo súvisí so vstupom ich dieťaťa do novej životnej etapy.

Základná škola Tbiliská v Rači

Základná škola Tbiliská v Rači

„Bude to akýsi servis informácií. Otázky rodičom zodpovedia odborní zamestnanci z Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, riaditeľky račianskych základných aj materských škôl, aj odborní zamestnanci Školského úradu,“ povedala vedúca Školského úradu v Rači Ivana Vargová.

Počas zápisu sa každému dieťaťu venuje osobitná pozornosť a zisťuje sa jeho školskú zrelosť – teda akú má slovnú zásobu, ako vníma farby, čas a orientáciu v priestore, či pozná naspamäť básničku, či pesničku, ako si zapamätá text, ako kreslí, alebo aké má pracovné návyky.

Zisťuje sa tiež úroveň grafomotorických schopností dieťaťa, prípadná hyperaktivita či poruchy správania, fyzické danosti, alebo aj to, či budúci prváčik bude držať pero v pravej alebo ľavej rúčke.

„Ak pedagóg počas zápisu zistí skutočnosti, ktoré by bránili či sťažovali vstup dieťaťa do školy, upovedomí o nich zákonných zástupcov a odporučí návštevu Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie,“ dodáva Vargová.

Vo februári sú v Rači tiež v pláne zápisy do materských škôl. Budú trvať celý mesiac, od 15. februára do 15. marca, a rodičia sa môžu rozhodnúť medzi jednou zo siedmich račianskych škôlok.

Kontakty na Školský úrad v Rači:

Vedúca oddelenia: PaedDr. Ivana Vargová, 02/49 11 24 16, ivana.vargova@raca.sk
Referentka: Mgr. Angelika Bezděková, 02/49 11 24 56, angelika.bezdekova@raca.sk
Ref. ekonomických činností: Lýdia Csomorová, 02/49 21 24 44, lydia.csomorova@raca.sk

Termíny zápisov

Základné školy:

ZŠ Tbiliská a ZŠ J. A. Komenského: 8. február od 15.00 do 18.00 hod. a 9. február od 8.00 do 12.00 hod.
ZŠ Jána de la Salle: 8. február od 14.30 do 18.00 hod. a 9. február od 9.00 do 12.00 hod.

Materské školy:

15. 2. – 15. 3. v čase od 6.30 do 17.00 hod.

Kontakt pre médiá:
Eva Miklánková
hovorkyňa starostu Rače
vedúca mediálneho a marketingového oddelenia MČ Rače
0908 700 551
eva.miklankova@raca.sk

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s