V Rači sa do škôl na školský rok 2013/14 zapísalo 151 prvákov, čo je o 17 menej ako vlani


RAČA, 14. februára 2013 – Prvé sčítania ukázali, že tento rok sa na zápisy do dvoch základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti MČ Rača (ZŠ Tbiliská a ZŠ s MŠ J.A. Komenského) dostavilo menej budúcich prvákov ako rok predtým. Kým v roku 2012 prišlo na zápis 168 detí (z toho 8 požiadalo o odklad), tento rok ich prišlo 151 (z toho bolo 19 žiadostí o odklad). Z celkového počtu prejavilo o ZŠ Tbiliská záujem 52 detí, respektíve ich zákonných zástupcov a zápis na základnú školu na Hubeného ulici absolvovalo 99 detí.

„V porovnaní s cirkevnou školou Jána de la Salle a Vajnormi je to približne rovnaký počet detí,“ povedala vedúca Školského úradu v Rači Ivana Vargová a dodala: „Výnimkou je ZŠ na Hubeného ulici, kde vysoký počet zapísaných detí súvisí aj s lokalitou. Zapísať sa sem totiž prišlo až 32 detí z MČ Nové Mesto a 17  zo školského obvodu ZŠ Tbiliská. To znamená, že po odčítaní týchto čísel je to 66 detí. Myslím si, že v prípade ZŠ Hubeného je pre rodičov atraktívne aj vysoko efektívneho učenie –  Integrované tematické vyučovanie, ktoré táto základná škola prevádzkuje. Počet budúcich prvákov, ktoré máme teraz k dispozícii, však ešte nie je konečný, pretože rodičia môžu požiadať aj o neskorší termín zápisu.“

V Rači sa do škôl na školský rok 2013/14 zapísalo 151 prvákov. Zdroj: MÚ Rača

V Rači sa do škôl na školský rok 2013/14 zapísalo 151 prvákov. Zdroj: MÚ Rača

Ten sa však musí uskutočniť najneskôr 31. mája 2013, inak sa zákonný zástupca dieťaťa dopúšťa priestupku a môže mu byť uložená pokuta do výšky až 331,50 eur.

Vo februári sú v Rači tiež v pláne zápisy do materských škôl. Budú trvať celý mesiac, od 15. februára do 15. marca, a rodičia sa môžu rozhodnúť medzi jednou zo siedmich račianskych škôlok.

Eva Miklánková
hovorkyňa starostu Rače
vedúca mediálneho a marketingového oddelenia MČ Rače
0908 700 551

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s