Pozrite si vizitku Paľa Máťuša pred udeľovaním ocenení Račianske srdce (+video)


RAČA, 12. marca 2013 – V pondelok 18. marca o 18.00 hodine sa v Nemeckom kultúrnom dome v Rači bude konať slávnostný večer udeľovania ocenenia Račianske srdce, ktoré Rača odovzdáva svojim obyvateľom za hodnotný a pozoruhodný prínos mestskej časti.

Medzi štyroch laureátov ocenenia tento rok patrí: Ivan Brunovský, školník na ZŠ s MŠ J.A.Komenského na Hubeného ulici v Rači, ktorý na škole pracuje celých 42 rokov. Druhým laureátom je Ing. Ján Luknár, ktorý veľkú časť svojho života venoval a zasvätil skúmaniu a mapovaniu Rače a jej obyvateľov, ďalším je futbalový tréner Pavol Máťuš, ktorý celý svoj voľný čas venuje trénovaniu detí a práci s mládežou. Posledným laureátom tento rok je pán RNDR. Gustáv Murín, vedecký pracovník, publicista a spisovateľ, ktorý doteraz vydal 29 kníh, pričom v roku 2009 sa stal autorom najpredávanejšej knihy na Slovensku.

Vizitka trénera mládeže Pavla Máťuša:

História udeľovania tohto ocenenia za začala  písať v roku 1999 a odvtedy sa s malými prestávkami koná dodnes. Za prínos pre Raču získalo doteraz Račianske srdce 180 Račanov. Nominácie na ocenenie Račianske srdce môžu obyvatelia Rače podávať tradične do konca roka.

Eva Miklánková
hovorkyňa starostu Rače
vedúca mediálneho a marketingového oddelenia MČ Rače

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s