V Nemeckom kultúrnom dome bude 15.-17. marca výstava poľovnej zveri, vstup je voľný


RAČA, 14. marca 2013 – Od piatku 15.3. do soboty 16.3. 2013 sa v priestoroch Nemeckého kultúrneho domu v Rači uskutoční Chovateľská prehliadka trofejí poľovnej zveri za poľovnícku sezónu 2012. „Pôjde o výstavu trofejí pochádzajúcej z ulovenej, respektíve uhynutej zveri z poľovných revírov na území mesta Bratislava a jej jednotlivých mestských častí,“ povedal poľovný hospodár Poľovníckej spoločnosti Rača Radoslav Caban.

 

V Nemeckom kultúrnom dome budú vystavené obodované trofeje jelenej, danielej, muflonej, srnčej a diviačej zveri a tiež trofeje líšok a jazvecov.

V Nemeckom kultúrnom dome budú vystavené obodované trofeje jelenej, danielej, muflonej, srnčej a diviačej zveri a tiež trofeje líšok a jazvecov.

Poľovnícka výstava rotuje po jednotlivých poľovných združeniach patriacich pod mesto Bratislava, pričom do Rače sa vracia po šiestich rokoch.

V Nemeckom kultúrnom dome budú vystavené obodované trofeje jelenej, danielej, muflonej, srnčej a diviačej zveri a tiež trofeje líšok a jazvecov. „Bodovanie trofejí sa robí za účelom zistenia správnosti lovu zveri,“ povedal Caban a dodal: „V rámci výstavy budú premietané aj filmy o zvieratách žijúcich v Malých Karpatoch a Štiavnických vrchoch. Na akcii v Rači budú prítomní aj poľovníci z Poľovníckej spoločnosti Rača, ktorí zodpovedia prípadné otázky ľudí.“

Vstup na výstavu je voľný, pričom pre návštevníkov organizátori pripravia aj guláš z diviny a iné občerstvenie. Výstava sa začína v piatok o 9.00, kedy sa na trofeje poľovnej zveri prídu pozrieť aj deti z račianskych základných škôl. V sobotu o 15.00 hodine je naplánované slávnostné vyhodnotenie a záver.

Eva Miklánková
hovorkyňa starostu Rače
vedúca mediálneho a marketingového oddelenia MČ Rače
eva.miklankova@raca.sk

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s