Kino Rača obnovuje v spolupráci so Slovenským filmovým ústavom obľúbené historické žurnály


RAČA, 25. marca 2013 – V Rači sa do kina vracia starý duch. Vďaka spolupráci so Slovenským filmovým ústavom tu opäť ožijú legendárne filmové žurnály. Prvý si diváci budú môcť v Nemeckom kultúrnom dome pozrieť už v pondelok (25. marca) o 19.00 hod spolu s Európskym filmom roku 2012 – Nedotknuteľní (Fr.).

Slávne filmové žurnály predstavujú život v starej Bratislave a jej jednotlivých mestských častiach v obdobiach dávno minulých. Ponúkajú unikátne zábery na mesto, často aj na budovy, stavby, či parky, ktoré už nenávratne patria minulosti. V kombinácii so sugestívnym dobovým komentárom ukazujú, ako sa tvorili dejiny hlavného mesta SR a čo trápilo generácie pred nami.

Prvý filmový žurnál si pozrú diáci spolu s Európskym filmom roku 2012 – Nedotknuteľní (Fr.).

Prvý filmový žurnál si pozrú diáci spolu s Európskym filmom roku 2012 – Nedotknuteľní (Fr.).

“Chceme divákom ukázať, aké boli Rača, Krasňany i ďalšie mestské časti v minulosti a možno aj to pomôže iniciovať ďalšie dobré nápady na rozvoj. Sme radi, že nám Slovenský filmový ústav vyšiel v ústrety a môžeme tak filmové žurnály ako prvé kino premietať práve my. Verím, že oslovia všetky generácie Račanov“, povedal račiansky starosta Peter Pilinský.

Kino Rača sa orientuje na známe slovenské, české a medzinárodné filmové tituly. Okrem projekcií pravidelne zaraďuje do programu aj diskusie s režisérmi a protagonistami jednotlivých premietaných slovenských a českých filmov. Už v apríli (pondelok, 29. apríla o 19.00 hod) ponúkne Kino Rača slovenský film Viditeľný svet s I. Trojanom v hlavnej úlohe a po filme bude diskusia s režisérom P. Krištúfkom. Premieta raz mesačne (vždy posledný pondelok v mesiaci o 19.00 hod).

Vstupné zostáva na minimálnej úrovni 2,50 eura a vstupenky sú k dispozícii v predpredaji na miestnom úrade na Kubačovej ulici, alebo v kine pred predstavením. Kino Rača má vlastné vernostné karty, vďaka ktorým majú pravidelní návštevníci každú piatu návštevu zdarma, respektíve pri skupinách štyroch návštevníkov má jeden vstup zdarma. Na každom predstavení sa môžu diváci zapojiť aj do bezplatnej súťaže o vecné ceny. Pred Nemeckým kultúrnym domom je k dispozícii veľké bezplatné parkovisko.

KINO RAČA: NAJBLIŽŠÍ PROGRAM

25.3. o 19.00 hod Nedotknuteľní (Fr.)

29.4. o 19.00 hod Viditeľný svet (SR) + diskusia s režisérom P. Krištúfkom

Eva Miklánková
hovorkyňa starostu Rače
vedúca mediálneho a marketingového oddelenia MČ Rače
eva.miklankova@raca.sk

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s