Na hodoch v Rači vystúpi Zdenka Predná, Mango Molas aj Bukasový masív (+foto)


RAČA – Račianske hody sa každoročne konajú v prvý májový víkend a do Rače prilákajú vždy viac ako 50 tisíc návštevníkov. Tento rok vyšli hodové slávnosti na 4. a 5. mája a okrem pestrej  ponuky jedál a račianskych vín sa návštevníci môžu tešiť na bohatý program, ktorého vyvrcholením bude vystúpenie Zdenky Prednej, finalistky prvého ročníka speváckej súťaže Slovensko hľadá SuperStar.

Hody v Rači Zdenka Predná

Hviezda tohtoročných hodov v Rači bude Zdenka Predná Foto: zdenkapredna.sk

„Zdenka Predná je obľúbená speváčka viacerých vekových vrstiev, preto sa nám zdala ako vhodný adept na hodové slávnosti, ktoré navštevujú mladí aj starí ľudia,“ povedala na margo výberu vedúca oddelenia kultúry a sociálnych vecí v Rači Tatiana Ratkovská.

Zdenka Predná vystúpi v sobotu o 19.30 na pódiu pre Nemeckým kultúrnym domom a podľa organizátorov nemala táto sympatická rodáčka z Banskej Štavnice žiadne hviezdne požiadavky.

„Napriek veľkým úspechom v slovenskom šoubiznise zostala Zdenka skromným a príjemným dievčaťom a okrem dobrého ozvučenia nemala žiadne iné nároky,“ dodala Ratkovská. Okrem Zdenky Prednej uvidia návštevníci tohtoročných hodov v Rači aj kapely Mango MolasBukasový masív.

Račianske hody sa konajú od roku 1844, kedy bol Farský kostol zasvätený apoštolom Filipovi a Jakubovi. Obľúbené dvojdňové podujatie sa tradične začína „hodovým budíčkom“, keď dychovka Račianka v sobotu ráno o 8.00 zobudí starostu Rače vyhrávaním pod jeho oknami. Oficiálny program otvorí slávnostná rímsko-katolícka sv. omša, na ktorú nadviaže program pred Nemeckým kultúrnym domom.

Na svoje si prídu nielen domáci, ale aj turisti, ktorí okrem rozvoniavajúcich stánkov s občerstvením na každom kroku nájdu aj stánky plné rôznych dobrôt, gurmánskych špecialít, račianskeho vínka, ľudovo-umeleckých predmetov či výrobkov z prútia, dreva, alebo kože. Deti si môžu počas celých hodov užívať skákadlá a kolotoče, ktoré patria k neodmysliteľným atrakciám slávnosti.

Eva Miklánková
hovorkyňa starostu Rače
vedúca mediálneho a marketingového oddelenia MČ Rače
eva.miklankova@raca.sk

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s