Rača získala 100 tisíc eur na výmenu okien a dverí na ZŠ J. A. Komenského na Hubeného


RAČA – Mestská časť Rača získala v pondelok dotáciu vo výške 100-tisíc eur na opravu školy, konkrétne na výmenu všetkých okien a dverí na Základnej škole J.A. Komenského na Hubeného ulici. Budova tejto školy bola totiž už dlhší čas v nevyhovujúcom stave, čo potvrdil aj technik BOZP.

Základná škola J.A. Komenského na Hubeného ulici

Rača získala dotáciu vo výške 100-tisíc eur na výmenu všetkých okien a dverí na ZŠ J.A. Komenského na Hubeného ulici.

Okná sa nedali poriadne zavrieť, fúkalo cez ne, zatekalo, čo bolo v prvom rade nebezpečné a zdraviu škodlivé pre žiakov. Okrem toho tiež dochádzalo k veľkým únikom tepla. Kompetentní technici označili tento stav za havarijný. Najkritickejšie časti sme síce ešte v zime opravili z vlastných zdrojov, ale tie nestačili na opravu celej školy,“ povedala vedúca Školského úradu v Rači Ivana Vargová, ktorá so svojim oddelením posielala na Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR dve žiadosti na dotáciu.

Vedúca Školského úradu v Rači Ivana Vargová

Vedúca Školského úradu v Rači Ivana Vargová

Medzičasom sa však menila legislatíva, a preto sme museli našu druhú žiadosť vyhotoviť nanovo, čo tiež zabralo istý čas. Koncom roka 2012 sme žiadosť na ministerstve urgovali a konečne sa na nás usmialo šťastie,“ dodala Vargová na margo pondelkového schválenia mimorozpočtových 100-tisíc eur. V Rači sa teda opravujú už obe základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti.

Srdečná vďaka všetkým zainteresovaným, ktorí sa zaslúžili o to, že sme ako mestská časť v tejto žiadosti uspeli. Zdravie a komfort našich detí je jednou z hlavných záujmov Rače,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský.

Eva Miklánková
hovorkyňa starostu Rače
vedúca mediálneho a marketingového oddelenia MČ Rače
eva.miklankova@raca.sk

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s