Pri príležitosti Dňa zeme budú upratovať obec deti aj račianski úradníci


RAČA – Do osláv dnešného Dňa zeme sa v Rači zapojili obyvatelia, deti, ale aj samotní pracovníci miestneho úradu. Ešte minulý týždeň dal starosta Rače Peter Pilinský na Alstrovej ulici vysadiť 24 kusov nových stromov, ktoré majú prispieť k tomu, aby Rača zostala verná svojej povesti mestskej časti plnej zelene.

Firma, ktorá nám nové stromy vysadila, nám zároveň poskytne servis – teda pravidelnú zálievku a starostlivosť po dobu 14 – mesiacov. Ak sa po túto dobu niektorý zo stromčekov neujme, firma nám ho jednoducho zamení – je to taká dohoda o reklamácií a servise,“ povedala Eva Lalinská, pracovníčka Oddelenia životného prostredia.

Zároveň by starosta Rače rád vyzval všetkých Račanov, aby sa počas celého roka pričinili o skrášľovanie a udržiavanie prostredia vo svojom okolí. „Životné prostredie by sme mali chrániť každý deň, nielen dnes, keď sa oslavuje Deň zeme,“ povedal Pilinský. „Ak budú v lete veľké horúčavy, bolo by fajn, keby ľudia z okolitých domov tieto nové stromčeky aj sami od seba popolievali,“ dodal.

Okrem výsadby nových stromov sa do osláv Dňa zeme zapojili aj račianski žiaci z oboch základných škôl. Dnešný deň strávia upratovaním a čistením svojho okolia v areáloch základných škôl v rámci jarnej brigády s názvom „Vyčistime si Raču“.

Okrem brigády v školách budú Raču upratovať už po druhýkrát aj zamestnanci úradu, čistiť sa budú ulice, verejné priestranstvá a parky. „Termín brigády pre našich úradníkov sme však presunuli o týždeň neskôr, na 30. apríla. Chceme sa tak pripraviť na blížiace sa hody, ktoré sa v Rači budú konať 4. a 5. mája a chceli sme, aby návštevníci prišli do čistej a vyupratovanej Rače,“ povedal starosta Rače a dodal, že vlani sa úradníkom v rámci jarnej brigády podarilo vyzbierať až 100 vriec odpadkov.

Eva Miklánková
hovorkyňa starostu Rače
vedúca mediálneho a marketingového oddelenia MČ Rače
eva.miklankova@raca.sk

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s