Reper Gamba z Rače: Jeho Bravčový hlas už má na youtube 3 milióny prezretí! (+foto, video)


RAČA – Jeho skladba Oddych je hitom na youtube, prehratá bola už vyše 3 milióny krát! Tibor Baráth, alias Gamba, sa aj podľa týchto čísiel ráta medzi top slovenských interpretov. Repuje veselo aj vážne, no z každého slova cítiť, že sa v hudbe našiel! Okrem muziky sa venuje aj štúdiu, po rokoch sa prihlásil na vysokú školu.

Prečo a kedy si sa rozhodol robiť hudbu?
– Bolo to asi v 14tich rokoch, keď prišiel za mnou kamoš zo sídliska Maxo, ktorý mi púšťal prvý wu-tang a pod. na kazetách. Povedal, že aj on skúša repovať, tak som mu navrhol, či môžem repovať s ním. Slovo dalo slovo.

Tibor Baráth, alias Gamba

“Nikdy nezabudnem kde som začal, kto ma k tomu dostal. Stačí si vypočuť singel z albumu Hodina pravdy – čo je naše, je celý o Rendezi a Rači.” Tibor Baráth, alias Gamba

Kedy si mal prvé koncerty?
– Musel som si počkať. Bolo to až niekoľko rokov po všetkom tom začiatočnom trápení sa. Okolo roku 2004 a na moje prekvapenie, veľa z tých koncertov bolo v Českej republike.

Dá sa u nás z hudby vyžiť?
– Dá sa z toho vyžiť, pokiaľ človek chce. Lenže s jedlom rastie chuť a preto sa snaží každý zarobiť čo najviac, pretože po rokoch investovania do hudby, nahrávania, kupovania technických vecí a vlastne všetkého okolo toho, už z toho chceš aj niečo mať.

Repuješ aj o Rači?
– Určite. Nikdy nezabudnem kde som začal, kto ma k tomu dostal. Stačí si vypočuť singel z albumu Hodina pravdy – čo je naše, je celý o Rendezi a Rači. Refrén – čo je našéééé – Račaaa a Rendeez…

Tvoj ODDYCH prekonal 3 milióny prezretí na youtube. Aký je to pocit? Čakal si, ze to bude taká pecka?
– Noo nečakali sme práveže vôbec, že takáto zo srandy vec môže vystreliť do takých výšin. Všetci sme spokojní a aj na ten sond patrične hrdí.

VIDEO: GAMBA, S.E.K.I., BARON RESPECT – ODDYCH (OFFICIAL)

Čo by si chcel v hudbe a živote dosiahnuť?
– V živote zabezpečiť svoju rodinu aj s nastávajúcou. A v hudbe aby to takto išlo ďalej a je úplne samozrejmé, že preto urobím maximum.

Kto z komunity raperov ešte pôsobí na našom území – Rača, Krasňany, Rendez?
– Fuu to si ma teraz dostal, nemám čas sledovať toto, ale spomeniem že stálice Rendezska-sk som videl teraz na plagátoch koncertov, kedysi repoval aj MOA ale neviem už o ňom nič. Ledko tvorí stále, aktuálne vydáva s jedným reperom album.

Kto ti vymyslel prezývky Gamba a Bravčový hlas?
– Gamba je podla veľkej huby, nedávam si servítky pred papulu a poviem čo mám na jazyku – pokiaľ viem, že mám pravdu. Bravčový hlas? Ehm, keby si ma počul repovať s chrípkou a teplotou, pochopil by si 🙂

Aké máš plány v roku 2013? Uvidíme ťa vystupovať aj v Rači?
– Mám informáciu, že sa chystá party v Nemeckom kultúrnom dome, tak uvidíme, či sa to aj zrealizuje. Termín by mal byť niekedy v máji.

Račan, foto archív TB

One thought on “Reper Gamba z Rače: Jeho Bravčový hlas už má na youtube 3 milióny prezretí! (+foto, video)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s