Zhoretý bufet Včelín na Bielom kríži predsa len vstal z popola (+foto)


RAČA – Zostala z neho len kopa popola! Bufet Včelín na Bielom kríži, ktorý si obľúbili aj Račania, je tradičnou zastávkou turistov a cyklistov počas ich túr. Príjemný oddych, milý personál a množstvo drobných akcií, ktoré ľuďom prirástli k srdcu. V noci z piatka 8. marca na sobotu maringotku zachvátili plamene a celá zhorela.

Odstraňovanie následkov požiaru.

Odstraňovanie následkov požiaru.

Podľa niektorých išlo o prácu podpaľača, prípad vyšetruje polícia. „Polícia predmetnú skutočnosť v súčasnosti preveruje. Pokiaľ sa zistí, že bola naplnená skutková podstata trestného činu, tak bude vo veci rozhodnuté v zákonnej lehote,“ povedal k tomu František Peczár, bratislavský policajný hovorca.

Jeden z majiteľov zničeného stánku Pavol Šusťo Kováč sa pre Račan vyznal zo svojho vzťahu k bufetu. „Keď vám niečo prirastie k srdcu a robíte to nie kvôli peniazom ale z presvedčenia, je to potom veľká rana. Pre nás je Včelín poslanie. Aj kvôli jednému čaju sme chceli byť hore. Nedá sa opísať spokojnosť, keď v zime ponúkneš premrznutému turistovi alebo bežkárovi kúsok tepla a možnosť sa prezliecť do suchého. Robíme to často na úkor rodiny, ktorá si často ťukala prstom na čelo či nám nešibe ísť v takom nečase do bufetu…“

Pred prevádzkarmi bola po požiari nová výzva: „Plány sú jasné. Čo sa týka záchrany, skúsime sa nevzdať a  znova to postaviť na nohy. Na druhej strane cítime veľkú podporu. Asi tá práca mala nejaký význam… Aj na nátlak priateľov, ktorých Včelín spojil, som teda založil účet na jeho záchranu. Každý poslaný cent bude samozrejme použitý na obnovu Včelína!“ sľubuje Paľo.

Fotogaléria:

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Ochota ľudí pomôcť ho dojala! „Reakcie ľudí boli úžasné, pomohol nám aj partnerský pivovar, no siahli sme na dno svojich rezerv. Na novej búde je ešte roboty ako na kostole a grošíky zo zbierky padnú vždy vhod!“ Ak chcete, môžete na obnovu prispieť aj vy. Číslo účtu na pomoc Včelínu je 2110575488/1100. Zbierka pokračuje, majitelia totiž majú s bufetom množstvo nových plánov!

Rača, foto archív bufetu Včelín, FB

4 thoughts on “Zhoretý bufet Včelín na Bielom kríži predsa len vstal z popola (+foto)

  1. V sobotu 4,8,2013 som prišiel na Biely Kríž a bufet nikde.Ako tak som si zvykol na novú bielu maringotku bez prístrešku s posedením a ani tá tam už nebola.Nepodarilo sa mi nikde zistiť čo sa stalo z bufetom .A ani neviem či tam ešte nejaký bude.Kto vie viac,nech nechá odkaz tu na stránke.
    Dik Norviken.

    • Je to dielo organizovaných výpalníkov, strach sa šíri všade, už ani v lese človek nie je pred nimi istý. Žiadny bufet tam už NIKDY nebude stáť. Teda pokiaľ sa nebude platiť istým hrubokrkým

  2. Narodila som sa vo Svatom Juri (teda v tom case Jur pri Bratislave) a mam vela spomienok z Bieleho Kriza ako dieta…bohuzial este som bufet Vcelin nenavstivila ale chystam sa toto leto. Clanok ma zaujal, netusila som, ze vyhoreli.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s