Stav stromov v Rači zmapuje internetová stránka, do konca roka ich má byť až 1200


RAČA – Rača sa zapojila do programu mapovania jednotlivých stromov a zelených plôch na území mestskej časti. Fotografie, hodnotenia a perspektívy jednotlivých stromov a drevín v Rači si možno pozrieť na stránke www.stromypodkontrolou.sk.

Takáto inventarizácia je veľmi potrebná, program vyhodnocuje, v akom je ten – ktorý strom alebo drevina stave, upozorňuje nás, čo je s ním treba robiť a ako mu pomôcť,“ vysvetľuje pracovníčka Oddelenia životného prostredia v Rači Eva Lalinská.

Rača sa do bezplatného programu spoločnosti SAFE TREES, s.r.o. zapojila ešte minulý rok, pričom do decembra 2012 spoločnosť zmapovala 200 račianskych stromov a 10 hektárov plôch verejnej zelene.

„V rámci verejnej zelene sa hodnotí všetko – aký druh zelene sa tam nachádza, aké dreviny, porasty, v akom stave sú lavičky, verejné osvetlenie, jednoducho kompletne zhodnotia danú plochu,“ hovorí Lalinská, podľa ktorej bude mapovanie pokračovať aj tento rok. „Do konca roka by mali dokončiť ďalších 40 hektárov verejnej zelene a asi 1200 stromov.“

Do programu mapovania stromov a zelene sa zapojila v rámci Slovenska zatiaľ len Bratislava, respektíve jej jednotlivé mestské časti.

Eva Miklánková
hovorkyňa starostu Rače
vedúca mediálneho a marketingového oddelenia MČ Rače
0908 700 551
eva.miklankova@raca.sk

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s