Týchto 7 fotografií dokazuje, že to Račania myslia s Obecnou záhradou vážne (+foto)


RAČA – V Obecnej záhrade sa za posledné obdobie udiali obrovské zmeny. Pri tejto príležitosti sme v Občianskom združení Račiansky spolok pozbierali fotografie od prvej brigády až po posledný októbrový týždeň, aby ste videli, čo všetko už Račania dokázali vo svojej obecnej záhrade. Od prvej brigády v apríli 2011 až po posledné zemné práce, ktoré prebiehali minulý týždeň.

Áno, je to malý zázrak že v čase, keď po celej Bratislave ubúda zelených plôch, u nás čoskoro jedna pribudne. Teraz už  nemôže nikto pochybovať o tom, že to ľudia s revitalizáciou a následnou “okupáciou” tohto úžasného priestoru myslia vážne!

Ďakujeme všetkým, ktorí pomáhajú pri revitalizáciu Obecnej záhrady! Sumou 2000 eur na ňu prispel aj Bratislavský samosprávny kraj. Prostriedky budú použité na výstavbu nového oplotenia v jesenných mesiacoch roka 2013.

Pohľad na hornú časť záhrady:

Pohľad na hornú časť záhrady: August 2013 - október 2013.

Pohľad na hornú časť záhrady: August 2013 – október 2013.

Čaká nás ešte veľa práce, ale prečo sa nepotešiť pohľadom na to, čo už je hotové? Ak chcete pomôcť aj vy, máte možnosť prispieť finančne (viac informácií tu). Ešte v tomto roku by sa mala stihnúť realizácia chodníkov, závlahy, výsadba drevín a výsev trávy. Na budúci rok nás čaká inštalácia záhradného mobiliára a možno aj rekonštrukcia schodiska, ktorá si však nateraz vyžaduje financie prekračujúce rámec možností OZ Račiansky spolok.

Fotogaléria:

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s