Kandidátka na poslankyňu BSK Martina Rovenská (Smer-SD): Prioritou školy a zariadenia sociálnych služieb


RAČA (inzertný článok) – Má odvahu, schopnosti a vôľu meniť veci. Martina Rovenská (38) kandiduje vo voľbách do VÚC v našom obvode za poslankyňu. Mnohí si ju pamätajú ako poslankyňu v miestnom zastupiteľstve Rače v rokoch 2006-2010. Právo účasti na správe vecí verejných si teda uplatňuje už niekoľko volebných období a tvrdí, že jej nie je ľahostajné v akom prostredí žijeme, aké majú občania zárobky, aké je kvalita ich života a aká budúcnosť čaká naše deti…

Martina Rovenská kandiduje vo voľbách do VÚC v našom obvode za poslankyňu za stranu SMER-SD.

Martina Rovenská kandiduje vo voľbách do VÚC v našom obvode za poslankyňu za stranu SMER-SD.

„Pre tieto dôvody som odhodlaná zúčastňovať sa spoločenského a politického života a vyvíjať úsilie na zlepšenie všetkého čo som vyššie vymenovala,“ uviedla. Na margo budúcnosti žúp, o ktorej sa veľa diskutuje povedala: „Diskusiu vyvolal fakt, že župy za 12 rokov svojej existencie nedokázali naplniť očakávania občanov – nevyužili zverené kompetencie, nechali schátrať cesty, stredné školy, doviedli do krízy zariadenia sociálnych služieb a spotrebovali na to priveľa peňazí. Tieto skutočnosti boli dôvodom, že niektorí politici začali uvažovať o ich zrušení alebo o znížení počtu,“ vysvetľuje Rovenská, ktorá si vie predstaviť verejný sektor aj bez existencie samosprávnych krajov a vrátenie ich kompetencií späť štátu a obciam.

„No viem si predstaviť aj to, že by pri kvalitnom personálnom obsadení mohli dobre fungovať. Z pohľadu Rače sú kompetencie župy obmedzené. Na našom území je BSK zriaďovateľom šiestich stredných škôl a jedného zariadenia sociálnych služieb. Z toho dôvodu je zamestnávateľom niekoľkých desiatok obyvateľov Rače,“ pripomína.  Zmyslom samosprávnych krajov je podľa Martiny spravovanie tých vecí, ktoré sú pre obce spoločné – nevyvíjajú teda aktivity v prospech konkrétnych obcí.

V minulosti sa Rovenská zúčastňovala na mnohých spoločenských aktivitách mestskej časti. Funkcia poslankyne jej v rokoch 2006-2010 umožnila spolurozhodovať o aktivitách mestskej časti. „Počas môjho mandátu sa podarilo zrekonštruovať chátrajúce verejné budovy, zrušiť parazitujúce spoločnosti s ručením obmedzeným. Osobne som najviac času venovala kultúre, školstvu a športu,“ hovorí o svojich aktivitách v komunálnej politike.

Po zvolení za poslankyňu Bratislavského samosprávneho kraja bude svoje návrhy a aktivity smerovať najmä na zlepšenie stavu a úrovne škôl a zariadení sociálnych služieb – nielen tých na území Rače, ale všetkých v zriaďovateľskej pôsobnosti župy.

Čo prezradila o Monike Flašíkovej-Beňovej?

Martinu Rovenskú poznajú Račania ako ráznu ženu, ktorej na energii a nasadení vo verejnom živote neubrala ani starostlivosť o rozkošné dvojičky. Do volieb poslancov Bratislavského samosprávneho kraja ide na kandidátke strany Smer-SD, ktorej líderkou je europoslankyňa a súčasná poslankyňa BSK Monika Flašíková-Beňová.

S Monikou Flašíkovou-Beňovou sa osobne poznám a dúfam, že sa stane župankou,“ verí v úspech Rovenská, ktorá si pochvaľuje množstvo vzájomných stretnutí. „Diskutujeme o problémoch a formulujeme návrhy na ich riešenia. Je prirodzené, že členovia politickej strany na formálnych aj neformálnych stretnutiach diskutujú o témach, ktoré má strana vo svojom  programe. Myslím si, že Monika Flašíková-Beňová je najlepšie pripravený človek na funkciu župana Bratislavského samosprávneho kraja!“

Fotogaléria:

Príspevok je platenou inzerciou kandidátky vo voľbách do VÚC 2013. Výťažok venuje OZ Račiansky spolok na dobročinné projekty podľa stanov, ako je napríklad Revitalizácia Obecnej záhrady v Rači či podpora prezentácie vinárov formou Festivalu frankovky.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s