Na nové oplotenie Obecnej záhrady prispel Bratislavský samosprávny kraj sumou 2000 eur (+foto)


RAČA – V priebehu 49. týždňa sa začali v Obecnej záhrade realizačné práce na výstavbe nového oplotenia. Projekt realizuje spoločnosť Bau3Mex, a.s. na základe objednávky Občianskeho združenia Račiansky spolok, ktorý ju bude hraiť z darov, príspevkov a získaných grantov.

Prácam predchádzalo zameranie parciel, ktoré zrealizoval geodet Andrej Gáťa, aby plot kopíroval právny stav z katastra. Všetky úkony sa diali so súhlasom dotknutých strán, týmto by sme sa chceli poďakovať za súčinnosť najmä pani Kataríne Mosnej s rodinou, ktorej záhrada hraničí s Obecnou záhradou v najdlhšom úseku. Na odovzdaní vytýčenia vlastníckej hranice sa 10. októbra 2013 zúčastnili zástupcovia obce, Račianskeho spolku a pani Mosná ako zástupca vlastníkov. Vytyčovací protokol bol následne odovzdaný do digitálneho archívu Bratislavy.

Na realizáciu výstavby oplotenia boli použité aj prostriedky, ktoré získalo OZ Račiansky spolok z dotácií – konkrétne 2000 eur od Bratislavského samosprávneho kraja.

Fotogaléria:

Vymieňa sa len tá časť plota, ktorá sa nachádza na pozemku patriacom Mestskej časti Bratislava – Rača, realizácia oplotenia na parcele patriacej magistrátu sa nateraz odkladá pre technickú náročnosť a potrebu doriešenia formálnych povolení.

Výstavba plota sa realizuje ako malá stavba, bola včas a riadne ohlásená na príslušnom stavebnom úrade. Starý plot sa čistil v rámci veľkej dobrovoľníckej brigády (viac o brigáde tu) začiatkom septembra. Jeho výmena bola navrhnutá a schválená vzhľadom na to, že bol na mnohých miestach zničený poveternostnými vplyvmi, zvalené nosné stĺpiky prestávali plniť svoju funkciu a ako celok predstavoval nebezpečenstvo pre návštevníkov Obecnej záhrady po sprístupnení verejnosti.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s