Rača požaduje pre Obecnú záhradu zmenu v Územnom pláne hlavného mesta SR Bratislavy


Letecký pohľad na Obecnú záhradu v Rači.

Letecký pohľad na Obecnú záhradu v Rači.

Miestna časť Bratislava – Rača plní, čo ústami starostu Petra Pilinského sľúbila pri prezentácii projektu revitalizácie Obecnej záhrady. Všetko je na dobrej ceste, aby sa stala aj na papieri územím s parkom a sadom, ktoré podlieha prísnejšej ochrane a je ťažké ho zmeniť napríklad na stavebné pozemky…

Parcely, na ktorých sa 22 árová Obecná záhrada nachádza, žiada naša mestská časť prekvalifikovať z funkcie “málopodlažná zástavba obytného územia, kód 102, rozvojové územie, regulačný kód B,
na funkciuparky sadovnícke a lesoparkové úpravy, kód 1110, stabilizované územie a občianska vybavenosť lokálneho významu, kód 202, stabilizované územie”.

Podklad pre mestské zastupiteľstvo na schválenie zmeny Územného plánu Bratislavy v prípade Obecnej záhrady Rača.

Podklad pre mestské zastupiteľstvo na schválenie zmeny Územného plánu Bratislavy v prípade Obecnej záhrady Rača.

Návrh už prerokovali príslušné útvary magistrátu aj mestská rada a odporučili ho na schválenie mestskému zastupiteľstvu Bratislavy, ktoré rozhoduje o zmenách Územného plánu hlavného mesta SR Bratislavy.

O návrhu aktualizácie územného plánu zahŕňajúceho množstvo ďalších podnetov by sa mohlo teoreticky hlasovať už na jeseň, v tom čase sa však budú blížiť komunálne voľby a tak je reakcia poslancov pred koncom ich mandátu nevyspytateľná a môže ju ovplyvniť množstvo faktorov.

V súčasnosti prebiehajú v Obecnej záhrade v réžii a s plným financovaním a Račianskeho spolku viaceré činnosti vedúce k jej sprístupneniu verejnosti – výsadba vzrastlých stromov, príprava na inštaláciu zavlažovacieho systému, terénne úpravy priestoru potrebné pre výsev trávy. Výzvou ostáva získanie dostatku finančných prostriedkov na úpravu nevyhovujúceho schodiska z nádvoria Obecného domu.

Ak chcete prispieť finančne alebo venovaním 2 percent z vašich daní za rok 2013, na čo máte čas do konca apríla 2014, tu nájdete potrebné informácie a doklady:

Ako a kam poslať finančný príspevok či 2 percentá na Obecnú záhradu?

Fotogaléria:

 

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s