Nová šanca, ako jednoducho zabezpečiť peniaze pre zaujímavý projekt v Rači


Hlasovanie o projektoch, ktoré získajú podporu z Občianskeho (predtým Participatívneho) rozpočtu Bratislavy sa začalo už dávnejšie. Novinkou je, že jeho trvanie je predĺžené o ďalších pár dní! Nečakajte na záverečnú – pomôžte hneď projektu Obecnej záhrady získať prostriedky na drevené lavice, lavičky, stoly a hracie prvky pre deti.

Občianske združenie Račiansky spolok podalo v rámci tzv. Burzy nápadov projekt na drevený záhradný nábytok a hracie prvky do Obecnej záhrady Rača, ktorý sa dostal aj do záverečného verejného hlasovania v rámci kapitoly Životné prostredie.

Hlasovať o ňom môže každý občan Bratislavy, ktorý dovŕšil 15 rokov a zaregistruje sa.

Registračný formulár na hlasovanie nájdete tu: www.rozhodni.bratislava.sk

Po minuloročnej kritike prišlo k viacerým zmenám, po novom sa treba registrovať. Následne získate prihlasovacie údaje, s ktorými môžete hlasovať – ale len JEDENKRÁT. Pri každom návrhu je možné zmeniť navrhovanú sumu v rozpätí nula až dvojnásobok navrhovanej sumy. Hlasovanie bolo najnovšie predĺžené až do 5. dcembra 2014!

Znenie nášho návrhu:

Životné prostredie – Drevený mobiliár a hracie prvky do Obecnej záhrady v Rači
Zlepšenie oddychového miesta pre dospelých i deti.
Požadovaná suma: minimálne 5000 eur

Jedno z miest na sedenie a relax by mala byť  plocha pod dominantným orechom.

Jedno z miest na sedenie a relax by mala byť plocha pod dominantným orechom.

Cieľom nášho návrhu je zabezpečiť vkusné a praktické pobytové prvky do Obecnej záhrady, ktoré umožnia rodinám alebo skupinkám priateľom užívať si pobyt v záhrade. Ide o rôzne prvky na sedenie, stoly, lavičky. Takisto chceme zabezpečiť do prístrešku viac miest na sedenie, aby v záhrade mohli absolvovať hodiny prírodopisu celé triedy z našich škôlok či škôl.

Takisto pre plánované svadobné obrady v budúcnosti treba zabezpečiť pre hostí záhradný mobiliár, aby si mohli návštevníci aj hostia urobiť v záhrade pohodlí.

Budeme radi, ak nás v našom úsilí podporíte rovnako ako vlani, keď sme vďaka vašej pomoci získali z Participatívneho rozpočtu príspevok 6300 eur na vybudovanie automatického zavlažovacieho systému! Vopred ďakujeme za pomoc, Račania.

Čo sa naposledy urobilo v záhrade? Obecnú záhradu v Rači už zdobí prístrešok aj drevené schodisko!

Sedenie v tieni prístrešku by mohli v budúcnosti využívať na vyučovaciu hodinu prírodovedy tak naši školáci, ako aj návštevníci vrátane svadobných hostí počas obradov v záhrade.

Sedenie v tieni prístrešku by mohli v budúcnosti využívať na vyučovaciu hodinu prírodovedy tak naši školáci, ako aj návštevníci vrátane svadobných hostí počas obradov v záhrade.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s