Podrobné inštrukcie k dobrovoľníckej brigáde v MČ Bratislava – Rača (18. apríla)


Občianske združenie Račiansky spolok v spolupráci s Mestskou časťou Bratislava – Rača a partnermi vyhlásili na sobotu 18. apríla Okrášľovací deň. Veľká jarná dobrovoľnícka brigáda sa koná na území mestskej časti (Rača, Krasňany a Východné).

Cieľom je, aby si sami ľudia vybrali, čo chcú upratať a následne sa do toho aj pustili – vnútrobloky na sídliskách, predzáhradky rodinných domov, parčíky, ihriská, športoviská, vinohradnícke cestičky, psie výbehy, odpočívadlá pod lesom. To všetko môžete zobrať útokom a upratať v rámci svojich možností.

Ak nemáte vybraté miesto a chcete sa pridať k existujúcej skupine s určeným zadaním, ozvite sa nám (0944 353 989 alebo jan.bednaric@gmail.com)!

Miestny úrad prostredníctvom svojho oddelenia čistoty a životného prostredia zabezpečí odvoz vyzbieraného bioodpadu do zberného dvora.

Snažte sa separovať plasty a iné vyzbierané odpadky od biologického odpadu (lístie, konáre, tráva atď.)! Na plasty následne podľa možností využite žlté nádoby OLO. Uloženie iného odpadu posúdia a zorganizujú pracovníci úradu priamo na mieste.

V prípade, že sa nestihne všetko odviezť počas otváracích hodín dvora, odpad sa pozváža na jedno miesto a odvezie v priebehu pracovných dní a otváracích hodín.

Do zberného dvora na ulici Pri Šajbách však môžete odviezť odpad aj sami – je to vítané! Autá úradu toho budú mať plno a je možné, že všetko ani nestihnú. Otváracie hodiny dvora v sobotu sú: 8,00 – 14,00 hod.

Prevádzkový poriadok o tom, čo môžete a čo nemôžete do dvora vyviezť si pozrite tu.

Ak nemáte možnosť odviezť si odpad sami, nahláste nám počet vriec a druh odpadu po skončení práce na číslo 0944 353 989.

Kam si prísť po vrecia?

Plastové vrecia na odpad budeme zadarmo rozdávať v Obecnej záhrade na nádvorí Obecného úradu od 8:00.

Kvety

Na skrášlenie vyčistených predzáhradiek, záhonov a kvetináčov zakúpil a venuje Račanom starosta Peter Pilinský kvety, prísť si po ne môžete takisto do Obecnej záhrady v sobotu od 9.30. K dispozícii budú muškáty (70 ks), tagetesy (50 ks) a sirôtky (50 ks).

Náradie

Na čistenie si zabezpečte bežné náradie – hrable, lopaty, záhradnícke nožnice… Nezabudnite na pracovné rukavice – so zľavou 10 percent ich môžete v sobotu kúpiť v predajni ABC Záhrada v Krasňanoch (oproti Lidlu), otvárajú o 8:00.

Počasie

V sobotu sa má ochladiť, pršať by nemalo. Prispôsobte tomu svoje oblečenie.

Občerstvenie

Dohodnuté sú dve miesta, kde dostanú brigádnici za odvedenú prácu občerstvenie.

Jedným je Obecná záhrada – tu sú od rána pripravené balené vody po 0,5 l, neskôr pivo, kofola, víno, od 12:00 do 13:00 sa bude podávať guláš.

Druhým je bufet Šinwég nad Peknou cestou v Krasňanoch. Tam narazí prevádzkovateľ Matúš od 12:30 sud piva a kofoly, takisto bude pripravený guláš. Podávať sa bude všetko do vyčerpania zásob, takže teoreticky sa môžete zastaviť ešte aj o 15. h.

Iné

Začínajú sa objavovať kliešte, po skončení brigády sa dôkladne prehliadnite.

Nie je to povinné, ale budeme radi, ak si pri práci urobíte aj fotografiu. Pripravujeme galériu tých, čo si okrášľovali svoje okolie, aby sa potešili aj ostatní brigádnici. Fotografie nám môžete posielať na adresu racanposta@gmail.com.

Kde všade sa brigáduje?

Info k zajtrajšiemu Okrášľovaciemu dňu pre tých, ktorí nemajú žiadnu agendu a chcú sa k niekomu pridať. Zatiaľ vieme, že pracovať sa bude na týchto miestach:
1. Vinohradnícke cesty (čistenie, od Stupavskej po Krasňany, Matúš Burian), zraz o 8:30 pri Kokoškovi / Pálffyho kúrii
2. Parčík na Víťaznej ulici (dosadenie živého plota, čistenie priestoru, Juro Kollman) od 8:30
3. Futbalový areál FK Rača (podľa inštrukcií futbalistov, p. Máťuš a Adámek) od 9:00
4. Kultúrne stredisko Žarnovická (čistenie priestoru, p. Fitošová)
5. Obecná záhrada (drobné záhradné práce, vhodné skôr pre rodiny s deťmi) od 8:00
6. Arál ZŠ Tbiliská – street workout ihrisko (čistenie priestoru, Janko Polakovič), od 9:00
7. Račiansky potok v Krasňanoch, Hagarova 19-21 (čistenie, Viera Pilinská), od 9:00
8. Psí výbeh Plickova (čistenie priestoru, odstraňovanie skla, Silvia Andersson) od 9:00
9. Pracovať sa bude aj okolo bytovky na Hubeného 58-62, kontaktné osoby Richard Kubeš, správca: mobil: 0903818289 email: kubes@eproma.sk a Elena Jablonická, zástupkyňa vlastníkov domu: mobil: 0944 494701, email: elena.jablonicka@gmail.com
….
Dajte vedieť, kde budete pracovať vy, aby sa k vám mohli pridať ďalší!

V prípade ďalších otázok píšte na jan.bednaric@gmail alebo volajte 0944 353 989.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s