Kto toto dokáže? Z komunitnej vinice niekto ukradol 240 štepov!


Je to normálne? Kde to žijeme? Čo za indivíduá sa tu medzi nami pohybujú, že im robí radosť niekomu uškodiť, zničiť? Či už z rozmaru, alebo pre peniaze, alebo pre chorú hlavu.

So zdesením sme zaregistrovali správu, že v komunitnej vinici na Pionierskej ulici, ktorú si revitalizujú ľudia v Novom Meste, niekto v noci zo soboty na nedeľu ukradol všetky štepy mladého viniča. Ukradol to asi niekto, ktorý si to dobre naplánoval – 240 rastlín odviezol autom a zrejme už mal dohodnutého aj kupca, keďže o niekoľko týždňov by už vyrastené rastliny boli nepredajné.

Prosím, sharujte tento link, pomôžte nájsť páchateľa a ukázať jeho tvár! Ak viete o niekom, kto takýto obchod zrealizoval, kupoval, predával, ponúkal, hláste to na polícii. Dnes a to stalo im, zajtra môže byť obeťou každý z nás, kto sa snaží niečo robiť pre to, aby bolo toto mesto o niečo krajšie!

Občianska iniciatíva Vnútroblok požiadala o odstránenie znenia ich stanoviska k incidentu a takisto si neželajú zbierať žiadne informácie o prípade. Kontaktovať vraj treba políciu.

Podporte čítanosť článku hlasovaním na vybrali.sme.sk! Vďaka

4 thoughts on “Kto toto dokáže? Z komunitnej vinice niekto ukradol 240 štepov!

 1. Milý Račiansky spolok,

  prosím stiahnite tento článok z vašej stránky. Porušujete naše autorské práva (skopírovali ste celý članok bez udevenia zdroja) a taktiež sa dištancujeme od spôsobu komunikácie a škandalizácie tohto incidentu.

  Každý je srdečne vítaný na vinici, indície o páchateľovi nám však prosím nezasielajte. Žiaden hon na páchateľa ani pátranie neorganizujeme, to má v rukách Polícia.

  V budúcnosti pred uverejňpvaním podobného článku nás prosím kontaktujte pre overejnie informácii a súhlas s prebraním celého textu
  Ďakujeme
  Vnútroblok, o.z.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s