Začali sa práce v hornej časti Obecnej záhrady, prvý bol na rade starý hrdzavý plot


V Obecnej záhrade Rača sa aj vďaka príspevkom tých, ktorí venovali občianskemu združeniu Račiansky spolok svoje 2 percentá z dane či inak pomohli pri revitalizácii, začala ďalšia fáza prác. Tá sa tento rok sústredí na hornú časť pozemku, ktorý bol predvlani na jeseň vyčistený, ale až doteraz bez výraznejších zásahov.

Jednou z technicky najťažších etáp bolo zlikvidovanie starého a nebezpečného hrdzavého plota smerom k susedom. Ten je už dnes – po niekoľkotýždňovej práci dodávateľa – minulosťou. Parcelu už dnes ohraničuje nové oplotenie s betónovým základom.

Smerom do vinohradu pribudne rampa, ktorá umožní jeho otváranie pre príjazd mechanizmov na ďalšiu úpravu zeminy. V nej by mali čoskoro pribudnúť rozvody zavlažovacieho systému a následne sa môže pristúpiť k výsadbe stromov a výsevu trávy.

Po dobrej skúsenosti s dolnou časťou nepôjde o trávnatý koberec ale o výsev lúčnej trávnej zmesi, ktorá naozaj krásne kvitne a je vyhľadávaná hmyzom, vtákmi aj drobnými živočíchmi ako sú ježko či krtko.

Fotogaléria z výstavby plota:

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s