Autor schodiska v Obecnej záhrade v Rači dostal cenu za Najkrajší park Slovenska!


Veľké blahoželanie za významné ocenenie adresuje OZ Račiansky spolok svojmu spolupracovníkovi Ivanovi Jarinovi! Známy architekt, ktorý v Rači navrhol drevenú nadstavbu schodiska Obecnej záhrady a tiež je autorom areálu Pod Horárňou v Krasňanoch sa totiž dočkal veľkej pocty.

Ivan Jarina (druhý zľava) počas príprav projektu schodiska v Obecnej záhrada Rača.

Ivan Jarina (druhý zľava) počas príprav projektu schodiska v Obecnej záhrada Rača so starostom Petrom Pilinským (vľavo), Jozefom Mórikom a Michalom Sallemom z Račianskeho spolku.

Spoločnosť pre záhradnú a krajinnú tvorbu vyhlásila záhradu Vodárenského múzea v Bratislave v správe BVS za víťaza súťaže o najkrajší Park roka 2015.

Záhrada Vodárenského múzea prešla kompletnou revitalizáciou v rokoch 2012- 2014 pod taktovkou bratislavského ateliéru VAN JARINA, ktorej šéfom je práve Ivan Jarina. Zabodovala najmä svojou koncepciou oddychového priestoru s prevládajúcim prvkom vody, ktorý vhodne dopĺňajú prírodné materiály: drevo a kameň.

Záhrada vodárenského múzea v Bratislave

Záhrada vodárenského múzea v Bratislave. Foto: BVS

Spoločnosť každoročne vyberá najkrajšiu novo zriadenú alebo zrekonštruovanú záhradu, či park na Slovensku.

Štúdio VAN JARINA realizovalo návrh drevenej nadstavby schodiska v Obecnej záhrade v roku 2014, drevostavbu zhotovila spoločnosť Korektstav.

Obecnú záhradu po rokoch zanedbávania, zarastania a miesta na vytváranie čiernych skládok revitalizuje od roku 2012 občianske združenie Račiansky spolok. Postupne vybudoval nové oplotenie, zavlažovací systém, novú výsadbu ako aj zabezpečil záhradné prvky vrátane fontánky-napájadla a dreveného prístrešku.

Ak chcete pomôcť Račianskemu spolu v ďalších verejnoprospešných aktivitách, zvážte možnosť venovať mu v týchto dňoch 2 percentá z vašich daní.

Všetky potrebné informácie nájdete tu: Ako môžete pomôcť Obecnej záhrade: Kam poslať finančný príspevok či 2 percentá?

Zdroj: Račiansky spolok, foto:archív, BVS

Fotogaléria:

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s