Račianske pivnice

Račianske pivnice: Projekt podpory vzniku a revitalizácie pivnice ako spoločenského i výrobného priestoru

Prečo v rodinných domoch na Detvianskej, Alstrovej, Pri vinohradoch, Barónke a ďalších uliciach nie je niekoľko desiatok pivníc, kde sedia štamgasti z celej Bratislavy a … hoci je to navyše poruke viac ako Sv. Jur, Pezinok či Modra? Prečo si neprivyrobiť v “dnešných” ťažkých časoch? Ako sa to dá zmeniť?

Račianske pivnice ako miesto práce a oddychu

Račianske pivnice ako miesto práce a oddychu

Práve ľuďom, teda majiteľom vínne “upotrebiteľných” pivníc je orientované naše premýšľanie o založení fondu, ktorý pri pevnej zmluvnej viazanosti poskytne “štartovné” vo forme finančnej podpory napr. 3-5000 EUR na očistenie a sprístupnenie pivnice, aby bolo v prvej fáze k dispozícii na ochutnávku vína. Osobitne teda v čase hodov a Račianskeho vinobrania a povedzme ešte na niektoré sviatky a ak to pôjde a zachutí, bude treba veriť, že dobrá myšlienka je ako vinič, chytí sa.

U tých, ktorí to skúsia a neoľutujú by malo byť umožnené uchádzať sa o nejakú dodatočnú dotáciu, ktorú by sme však mali upliesť už s pomocou ďalších osobností a inštitúcií so záujmom o podporu urbánneho charakteru Rače, či napríklad SACR, alebo i aktuálneho vedenia našej mestskej časti.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s