Račanský vinohradnícky chodník

Račiansky vinohradnícky chodník

V roku 2018 v spolupráci s vinármi a vinohradníkmi plánuje Račiansky spolok spustenie projektu Račanský vinohradnícky chodník. Jeho cieľom je propagácia nášho regiónu cez vinohradnícke tradície, snaha priviesť k nám turistov a ponúknuť im zážitkový program spojený s návštevou viníc, ale aj prevádzok a pivníc.

Tým, že zabezpečíme miestnym producentom odbyt ich výrobkov a služieb, podporíme ich ďalšiu prácu a umožníme aj revitalizáciu ďalších viníc. Inak hrozí, že ostanú zanedbané a bezbranné voči plánom developerov na výstavbu!

V 1. fáze pripravíme pre Račanský vinohradnícky chodník jednotný informačný systém priamo vo viniciach a vytlačíme brožúrky pre cestovné kancelárie.

Vlastníkom vinohradov ponúkneme možnosť postaviť viacúčelové mobilné vinohradnícke prístrešky. Súčasťou projektu je aj osveta, ako sa majú návštevníci správať, aby neprichádzalo ku konfliktom s pestovateľmi.

12 prikázaní o vinohradoch

6. Keď chceš slopat, prídi kopat!

Zavŕšením projektu má byť bude vytvorenie uceleného okruhu chotárom, vinárskymi pamätihodnosťami a tiež ambícia vybudovať vyhliadku na panorámu historickej časti starej Rače.

Pomôžte nám a spolu urobíme Raču ešte lepším miestom pre život. Vopred ďakujem za dôveru, nesklameme Vás!

Matúš Burian,
predseda Račianskeho spolku

Burian Račiansky spolok

Matúš Burian z Račianskeho spolku

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s