Spolok

Račiansky spolok založený, zahajuje svoju činnosť

Dobrých úmyslov nikdy nie je dosť. Na podporu komunitného života, vinohradníctva, kultúry, športu, vzdelávania, osvetu v oblasti histórie obce či kvality životného prostredia v mestskej časti bolo založené Občianske združenie Račiansky spolok. To je od konca roka 2011 oficiálne zaregistrované na ministerstve vnútra a v súčasnosti začína s prípravou projektov, ktoré si určilo ako prioritu vo svojich stanovách.

Občianske združenie Račiansky spolok

Občianske združenie Račiansky spolok

Plány Račianskeho spolku môžem zhrnúť do jednej vety: Združenie chce pomôcť urobiť život v Rači, Krasňanoch a na Východnom lepším pre jeho obyvateľov aj návštevníkov,“ povedal právnik Michal Sallem, jeden zo štyroch zakladajúcich členov združenia, ktorého v ňom nateraz dopĺňajú ďalší račianski aktivisti podnikateľ Jozef Mórik, publicista Ján Bednarič a marketingový expert Robert Witkovský. Pridať sa k nim neskôr budú môcť na základe písomnej prihlášky Račania starší ako 18 rokov či fi rmy alebo organizácie, ktoré súhlasia so stanovami a cieľom združenia a prijme ich Valné zhromaždenie.

Združenie je skutočne občianske a apolitické, pričom svoju činnosť plánuje financovať z grantov a príspevkov od darcov.

„Račiansky spolok predstavuje takpovediac sprostredkovateľa. Na jednej strane bude vyhľadávať ľudí a organizácie, ktoré majú prostriedky na zlepšenie života v obci, ale sú vyťažení a neostáva im dostatok času ani kapacít na realizáciu verejnoprospešných projektov. Na druhej strane ponúkame priestor každému, kto má dobré nápady a chuť pracovať pre dobro obce a jej obyvateľov, ale chýbajú mu na to fi nancie alebo iná podpora. Veríme, že nájdeme záujem na oboch stranách a už čoskoro predstavíme Račanom prvé zaujímavé projekty,“ dodal na záver Michal Sallem.

Členovia Račianskeho spolku

Členovia Račianskeho spolku

Prvý súkromný darca už venoval račianskemu spolku na činnosť 500 eur. Ďalším podporovateľom je spravodaj Račan, ktorý sa stal mediálnym partnerom združenia – bude informovať o jeho výsledkoch a predstavovať obyvateľom našej mestskej časti všetky plánované aktivity Račianskeho spolku.

Zaujali vás naše aktivity? Podporte nás!

ZÁKLADNÉ ÚDAJE:

Zakladatelia spolku:
Róbert Witkovský (r.witkovsky@gmail.com)
Michal Sallem (email: msallem@sallem.sk)
Jozef Mórik (jmorik@gmail.com)
Ján Bednarič (jan.bednaric@gmail.com)

Správna rada:

Matúš Burian  – predseda (štatutár)
Robert Witkovský – člen
Michal Sallem – podpredseda
Jozef Mórik – člen

Kontakty:
OZ Račiansky spolok
Alstrova 35
831 06 Bratislava
E-mail: info@racianskyspolok.sk

3 thoughts on “Spolok

  1. Spätné upozornenie: Týchto 7 fotografií dokazuje, že to Račania myslia s Obecnou záhradou vážne (+foto) | Račiansky spolok

  2. Spätné upozornenie: Sedem vecí, ktoré nič nestoja a urobia našu Raču ešte lepším miestom na život | Račiansky spolok

  3. Spätné upozornenie: Sedem vecí, ktoré nič nestoja a urobia našu Raču ešte lepším miestom pre život | Račiansky spolok

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s