Šéf FK Rača Branko Kovačič po postupe: Na účasť v 3. lige treba zohnať 10-12 tisíc eur naviac (+video)


RAČA – Futbalisti FK Rača zvíťazli s veľkým náskokom v majstrovstvách regiónu a zabezpečili si postup do 3. futbalovej ligy. S prezidentom klubu Brankom Kovačičom sme sa rozprávali o úspešnej sezóne aj plánoch do budúcnosti. V podmienkach tohto klubu, v ktorom pracuje väčšina ľudí na báze amaterizmu a nadšenia, bude v otázke ďalšej existencie a budovania úspechov rozhodujúci najmä postoj miestneho úradu a zastupiteľstva.

Aké boli oslavy víťazstva v súťaži?
– Padlo už na trávniku nejaké šampanské, ale oslavy si nechávame až na neskôr. Čaká nás ešte posledný domáci zápas so Svätým Jurom. Potom uzavrieme ročník aj spoločným posedením. Rád by som sa poďakoval všetkým z mužstva aj realizačného tímu, ako aj ostatným, ktorí nás počas tejto sezóny podporovali.

Šéf FK Rača Branko Kovačič.

Šéf FK Rača Branko Kovačič.

V čom vy ako šéf klubu vidíte tajomstvo úspechu tohto tímu?
– Stretla sa skvelá partia, rozumeli si na trávniku aj mimo neho. Veľkú zásluhu na tom má aj tréner Miro Chvíla, ktorý ich dal dokopy a na jar skvele nadviazal na dobre rozbehnutú prácu z jesene.

Postavenie v tabuľke zodpovedalo hre mužstva. Niektoré zápasy boli pre fanúšikov skutočným zážitkom!
– Dobré výsledky dosiahli aj vďaka túžbe ukázať, že vedia hrať futbal. Za seba môžem povedať, že takýto dobrý a vyrovnaný kolektív sme tu nemali asi ani v čase, keď sme hrali v 2. lige! Charakterizovala ho vyrovnanosť hráčov, dokonca sme mali zdvojené posty – ak niekto vypadol pre zranenie, vždy ho mal kto zastúpiť.

Ako manažér mužstva už musíte pozerať aj na ďalšiu sezónu, v ktorej sa vrátite do 3. celoslovenskej ligy skupiny Západ.
– Káder by sme radi udržali pohromade a doplnili 2-3 hráčov, okrem iného o útočníkov a vysokého robustného obrancu. Ďalšou dôležitou vecou je debata na pôde miestneho úradu či zastupiteľstva – radi by sme počuli jasné stanovisko k tomu, či má Rača záujem o to, aby ju reprezentoval náš futbalový klub. Momentálne sme po Slovane, Petržalke a Domine štvrtý najlepší bratislavský klub! Ale nedá sa donekonečna vrážať do klubu okrem vlastného času aj vlastné peniaze…

Video: Zápas, v ktorom tím FK Rača rozhodol o postupe

Sú náklady na účasť v 3. lige vyššie ako to bolo v majstrovstvách regiónu?
– Samozrejme! Rozdiel v rozpočte odhadujem na 10-12 tisíc eur za sezónu. Nehovorím pritom o platoch hráčov alebo trénerov, tí u nás hrajú zadarmo, za ubytovanie alebo za päť korún – obrazne povedané. Vravím o tom, že len náklady na zaplatenie rozhodcov sa zvýšia o zhruba 4000 eur, k tomu treba prirátať náklady na cestovanie, zápisné do ligy, rôzne ďalšie poplatky.

A čo tréner Miroslav Chvíla? Ostáva?

– Sadneme si spolu a povieme si, čo a ako ďalej. Miro má trénerskú licenciu druhej triedy, potreboval by jednotku. Teraz ešte čakáme od Slovenského futbalového zväzu propozície nového ročníka 3. ligy, po ich preštudovaní budeme múdrejší.

Aká dlhá bude v FK Rača letná prestávka?
– Bude veľmi krátka. Príprava mužstva sa musí začať už 1. júla, začiatkom augusta nás totiž čakajú prvé zápasy novej sezóny!

Radosť hráčov FK Rača z postupu do 2. ligy

Radosť hráčov FK Rača z postupu do 3. ligy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s