Takto doborovoľníci pucovali Račanský vinohradnícky chodník (FOTO)


Račanský vinohradnícky chodník je vypucovaný! Partia dobrovoľníkov a vinohradníkov sa postarala o vyčistenie najfrekventovanejších chodníkov a cestičiek v chotári, pričom nazbierali za tri plné dodávky odpadu…

Je neuveriteľné, čo dokážu niektorí naši spoluobčania vyhodiť do kríkov či jarkov vo viniciach – staré pneumatiky, paplóny, spodné prádlo, kvetináče aj kúpeľňovú keramiku.

Len vďaka takým akciám, akú zorganizoval Račiansky spolok spolu s Račianskym vinohradníckym spolkom, sa darí držať prostredie vinohradov v ako-tak dôstojnom stave. Brigáda bola rýdzo dobrovoľnícka – organizátor na ňu nečerpal žiadne finančné prostriedky z verejných zdrojov ani rozpočtu miestneho úradu.Brigada1

Okrem vinohradov sa upratovalo aj v Knižkovej doline –  gymnazisti z Hubeného tu pod vedením starostu Petra Pilinského vyčistili svah aj záhony v amfiteátri, kde bolo následne pre pracujúcich po brigáde pripravené v Bufete Amfík aj chutné občerstvenie – čerstvo dovarený guláš a tiež nápoje podľa chuti.

Ďakujeme všetkým, ktorí si našli čas a prišli pomôcť!

Okrem mladých vinohradníkov Lukáša Hulanského, Michala Kompauera, Matúša Buriana a znalca vín Ivana Vranu patrí poďakovanie aj chlapom z oddelenia čistoty miestneho úradu a tiež Bufetu Amfík, ktorý zdarma pripravil jedlo a pitie.

Ak sa vám aktivity na záchranu vinohradov v Rači páčia, podporte nás! Viac informácií nájdete tu.

Fotogaléria:

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s