Starostovia Nového Mesta a Rače riešili otázku zahustenej dopravy na Račianskej a Peknej ceste, chcú finančnú účasť investorov


BRATISLAVA, 25. februára 2013 – Dnes v doobedňajších hodinách sa na oficiálnom rokovaní stretol starosta Rače Peter Pilinský so starostom Nového Mesta Rudolfom Kusým.

Peter Pilinský, Rudolf Kusý

Peter Pilinský, Rudolf Kusý

Témou stretnutia bola nepriaznivá dopravná situácia na rozhraní týchto dvoch susediacich mestských častí.

Rokovanie bolo iniciované najmä v súvislosti so zhoršenou dopravnou situáciou v Krasňanoch na Peknej ulici, ktorá bola spôsobená výstavbou na lokalite Slanec, ktorá však patrí do katastra a pôsobnosti Nového Mesto.

Ďalším dôvodom stretnutia bolo spustenie viacerých investičných zámerov v dotknutom území (výstavba Pod vinohradmi, návrh zmeny územného plánu v lokalite Dolná Pekná), ktoré budú mať rovnako výrazný vplyv na zahustení dopravy na uliciach Pekná cesta a Račianska.

Problematická oblasť v oklolí Horskej ulice a Peknej cesty

Problematická oblasť v oklolí Horskej ulice a Peknej cesty

„Spolu so starostom Nového Mesta sme sa zhodli na tom, že teraz je najvhodnejší čas riešiť dopravnú situáciu na komunikáciách Pekná cesta, Horská a Račianska, ktorá je v niektorých úsekoch kritická už v súčasnosti.

Rovnako sme sa zhodli na tom, že budeme od všetkých aktuálnych investorov v danej oblasti požadovať finančnú spoluúčasť na príprave a výstavbe novej komunikácie, ktorá prepojí ulice Horská a Račianska, s vyústením medzi depom Dopravného podniku a výškovej budovy Reding Tower II,“ uviedol starosta Pilinský, podľa ktorého sa vybudovaním novej komunikácie výrazne odľahčia viaceré račianske ulice v Krasňanoch.

Eva Miklánková
hovorkyňa starostu Rače
vedúca mediálneho a marketingového oddelenia MČ Rače
0908 700 551
eva.miklankova@raca.sk

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s