Začína sa finančná zbierka na Obecnú záhradu v Rači! Ako môžete prispieť?


RAČA – Vybavovanie prvých povolení sa skončilo, zbierka na Obecnú záhradu v Rači sa začína! Pridať sa teraz môže každý, komu nie je ľahostajné, v akom prostredí žijeme a chce podporiť aktivitu, ktorá má rozšíriť možnosti aktívneho trávenia voľného času.

Obecná záhrada Rača

Obecná záhrada Rača

Obnovu Obecnej záhrady iniciovali dobrovoľníci z Račianskeho spolku. Ich cieľom je zháňať prostriedky z grantov aj od bežných ľudí. Záhrada leží na pozemku s rozlohou cca 2000 metrov štvorcových v átriu Obecného domu na začiatku Alstrovej ulice hneď pri Námestí Andreja Hlinku.

„Budeme vďační za každé euro. Veríme, že vyzbierame čo najviac, aby sa mohli práce na revitalizácii záhrady začať ešte tento rok. Je to výzva pre všetkých obyvateľov Rače, či si dokážu svoje okolie zveľaďovať sami, alebo čakajú, že to za nich urobia úrady prípadne niekto iný,“ uviedol na margo zbierky predseda Račianskeho spolku Róbert Witkovský.

Získavanie prostriedkov prebehne dvoma spôsobmi – sústreďovaním príspevkov na bankovom účte ako aj prostredníctvom dobrovoľníkov s pokladničkami. Každý zaslaný cent bude zverejnený na stránke http://www.racianskyspolok.sk. Príspevky môžu byť s menom, ale aj anonymné.

Starosta mestskej časti Bratislava-Rača Peter Pilinský už v rámci Zmien a doplnkov do Územného plánu mesta  Bratislava požiadal magistrát, aby sa predmetná parcela prekvalifikovala na verejnú zeleň. „Táto zmena je v štádiu posudzovania, o výsledku budeme informovať. Som rád, že sa verejná zbierka na záhradu rozbieha, keďže sme vopred oznámili, že jej revitalizácia by mala byť pokrytá najmä z mimorozpočtových zdrojov, čiže zbierok a grantov.“

Ako môžete prispieť?

Prispieť na fond Obecnej záhrady v Rači môžete dvoma spôsobmi:

1. Poukázaním prostriedkov na špeciálne zriadený účet OZ Račiansky spolok (číslo účtu: 2920875466/1100, Tatra Banka, variabilný symbol 1111)

2. Vhodením hotovosti do zapečatených pokladničiek s dobrovoľníkmi na verejných priestoroch  mestskej časti Rača, ako aj na Primaciálnom námestí počas festivalu frankovky.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s